Esileht / Uudised
Täiendavad meetmed viiruse COVID-19 võimaliku leviku tõkestamiseks
04.09.2020 18:15 Vasjohha Aleksandr

Seoses COVID-19 levikuga on koolikorraldusse ning tööplaanidesse toodud muudatused. Me peame kõik olema valmis selleks, et vajadusel minema kas osalisele või täielikule distantsõppele. Kõik oleneb sellest kui suur viiruse levik saab olema nii Eestis kui ka Tallinnas. Seoses sellega palume teil, lugupeetud pered, suhtuda mõistvalt muudetud korraldustesse ja reeglitesse ning järgida neid. See aitab hoiduda haigusest ning selle levikust. Sellel õppeaastal on kooli õpilaste arv üle 1700 ja me peame hoolitsema igaühe eest. Terviseameti ja Tallinna Haridusameti haiguse leviku tõkestamise juhised näevad ette
hügieeninõuete täitmist (käte pesu, desinfitseerimine), vajadusel isikukaitsevahendite kasutamine ning nii palju kui võimalik hoida õpilastega, kes on teistest klassidest distantsi, vähendada aktiivset suhtlemist teiste klasside õpilastega nii koolis kui väljaspool seda. Vältida ilma põhjuseta koolimajas liikumist. Saabuda kooli tunniplaanis määratud ajaks, tundide
lõppedes lahkuda koolimajast.

Kõige tähtsam – jääda koju haigusnähtude ilmnemisel. Kui õpilane tunneb koolipäeva jooksul, et ta on haigestunud, tunneb ennast halvasti, peab ta pöörduma kohe kooliõe poole, kes järgib kehtestatud isoleerimise nõudeid ning teavitab seejärel vastava kooliastme õppealajuhatajat, lapsevanemat. Kui peres on avastatud COVID-19 haigestunu, siis jääb õpilane koju ja tuleb kooli pärast seda, kui arst on selleks loa andnud, so peale isolatsioonis olemist ja negatiivse testi tulemuse saamist. Lapsevanem informeerib sellest klassijuhatajat. Kui õpilase COVID-19 diagnoos leidis kinnitust, teavitab lapsevanem sellest kohe klassijuhatajat. Haigusjuhust informeerib klassijuhataja  antud klassi õpilasi ja vanemaid, õppealajuhatajat ja direktorit. Klass jääb kaheks nädalaks kodusesse karantiini. Haigestunu peab perioodi lõpus tegema uue testi ja kooli tohib tulla alles peale negatiivse tulemuse saamist. Lastevanematel ei ole lubatud koolimajja siseneda, v.a. kui on kokku lepitud õpetajaga või juhtkonna liikmega. Õpetaja informeerib kohtumisest turvatöötajat ja tuleb lapsevanemale vastu. Lapsevanemal on rangelt soovitatav kanda koolimajas viibides meditsiinilist maski.

Õppeperioodil (sealhulgas koolivaheajad) ei soovitata reisida. Kui olete viibinud välisreisil, siis jälgige nimekirja maadest, mille puhul tuleb viibida 14 päevases karantiinis. Karantiiniajal kooli mitte tulla. Karantiinis olekust teavitada klassijuhatajat.
Õpilastel, kes kuuluvad riskigruppi või kelle peres on riskigruppi kuuluvaid pereliikmeid või, kes leiavad, et turvalist vahemaad on koolis raske hoida, on soovitav kasutada siseruumides kaitsemaski. Lapsevanemal on õigus taotleda lapsele koduõpet. Distantsõppel viibimise ajal on õpilasel vajalik arvuti, mis võimaldab videotundides osalemist (mikrofon, kaamera) ja Office 365 kasutamist. Vajadusel saab lapsevanem/õpilane arvutit laenutada koolist ja võtta enda  vastutavale hoiule distantsõppe ajaks.